Aanpassing fietsroutes Margijnenenk – Overstichtlaan. Groot onderhoud aan de Laan van Borgele in Deventer

- 31-01-2022
Wat gaat er gebeuren?
In opdracht van gemeente Deventer voert Dostal werkzaamheden uit aan de fietsroutes langs de Margijnenenk, Lebuïnuslaan en Overstichtlaan. Ook voeren we groot onderhoud aan de Laan van Borgele. Met als doel het verbeteren van het comfort en de veiligheid van de fietsroutes.
Wat gaan we doen:
- De bestaande tegels in de fietspaden worden vervangen door rood asfalt;
- De bestaande ventwegen (parallelwegen) worden omgevormd tot fietsstraat met rood asfalt;
- De voetpaden worden vernieuwd;
- Waar eerst veel bomen gekapt zouden worden, is het ontwerp aangepast en verhogen we het fietspad om de bomen te sparen! De bomen die wel worden gekapt, worden vervangen;
- De bestaande rotonde bij de Laan van Borgele wordt vernieuwd voor de veiligheid van de fietsers;
- Het bestaande asfalt van de Laan van Borgele wordt vernieuwd en op kruising met de Keurkampstraat worden aanpassingen gedaan om de veiligheid van de fietsers te verbeteren.
Wanneer gaat het gebeuren?
Van oktober 2021 tot juli 2022 worden de werkzaamheden uitgevoerd. Middels een informatiebrief wordt u op de hoogte gebracht wanneer de werkzaamheden bij u voor de deur worden uitgevoerd.
Van maandag 9 mei tot en met vrijdag 10 juni zijn wij aan het werk aan het fietspad langs de Margijnenenk tot net voorbij de Karel de Grotelaan. Het fietspad is dan afgesloten.
Zie bijgaande bewonersbrief voor meer informatie.
Houd onze website in de gaten voor meer informatie of ga naar: deventernogknapper.nl
Duurzame ontwikkelingsdoelen
De veranderingen binnen ons klimaat vragen om duurzame maatregelen, bijvoorbeeld ter voorkoming van wateroverlast. Ook hergebruik staat hoog op de duurzaamheidsladder. Als uitgangspunt volgen wij de duurzame ontwikkelingsdoelen of Sustainable Development Goals (SDG's). Voor dit project dragen we bij aan SDG 9 - Industrie, innovatie en infrastructuur, SDG 11 – Duurzame steden en gemeenschappen en SDG17 - Partnerschap om de doelen te bereiken.
Maik Hendriksen
Uitvoerder